Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 7362 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 7030 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 7733 prečítaní
Atrakcie v Helsinkách
Pridané dňa: | 5853 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 7556 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Malta chce v lete vyplácať turistom vreckové až do výšky 200 eur]
13.04.2021
Malta chce v lete vyplácať turistom vreckové až do výšky 200 eur

Cestovať na Maltu sa toto leto oplatí. V snahe prilákať cez tohtoročnú dovolenkovú sezónu turistov zo zahraničia, prišla tamojšia vláda s programom na podporu cestovného ruchu v podobe finančných príspevkov až do výšky 200 eur na osobu. Objednať si pritom stačí aspoň 3-dňový pobyt v hoteli.

viac
[Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení]
07.04.2021
Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení

Keďže pandemická situácia vo Veľkej Británii sa aj vďaka masívnemu očkovaniu a prísnym reštrikciám pomaly zlepšuje, ohlásila táto ostrovná krajina postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení. Dotknúť by sa to malo aj cestovania.

 

viac
[Košické letisko avizuje v máji osem pravidelných liniek]
31.03.2021
Košické letisko avizuje v máji osem pravidelných liniek

Výrazný prepad v počte cestujúcich, ovplyvnený pandémiou koronavírusu a s tým spojenými prísnymi opatreniami v celej Európe, zaznamenalo za posledný rok aj medzinárodné letisko v Košiciach. Za január a február tohto roka kleslo oproti vlaňajšku množstvo cestujúcich o 89 percent. Kým za prvé dva mesiace minulého roka zaregistrovali na košickom letisku 43.759 cestujúcich, v roku 2021 ich za rovnaké obdobie bolo dokopy 4786.

viac
[Z Viedne priamo do New Yorku s letenkami za super ceny už toto leto!]
24.03.2021
Z Viedne priamo do New Yorku s letenkami za super ceny už toto leto!

Obľúbené rakúske aerolinky Austrian Airlines prichádzajú s lukratívnou ponukou akciových leteniek za "veľkú mláku". Do New Yorku a naspäť sa tak už toto leto môžete dostať priamo z Viedne od neuveriteľných 399 eur! V cene je okrem palubného servisu aj príručná batožina.

viac
[Karanténa na jachte? Turisti v Thajsku majú teraz na výber]
17.03.2021
Karanténa na jachte? Turisti v Thajsku majú teraz na výber

Thajsko ponúka návštevníkom ostrova Phuket novú a príjemnejšiu formu karantény po príchode do krajiny - na jachte. Stačí mať negatívny výsledok PCR testu a následne pomocou smart zariadenia monitorovať svoj zdravotný stav a polohu.

viac

Atrakcie v Bangkoku

thajsko-2002-_13_.jpg

Bangkok by bez svojich atrakcií vari asi nebol tým mestom, ako ho poznáme, či už hovoríme o skvelých reštauráciách, nočných kluboch, pánskych podnikoch ale aj nakupovaní. Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami, ktoré ponúkajú tipy na návštevu bangkockých atrakcií.

ANCIENT CITY (STARÉ MESTO)

Je to súkromný park, ktorý sa nachádza východne od Bangkoku a v ktorom nájdete modely thajských pamätihodností (časť z nich je ich vernou kópiou čo sa aj výška týka, iné sú zmenšené), a tiež ruiny chrámu, ktorý pochádza z kmérskeho obdobia. Pre viac informácií kliknite sem.

 

HADIA FARMA

Táto farma sa špecializuje na chov jedovatých hadov a skúma hadí jed, z ktorého tiež vyrába sérum. Je súčasťou thajskej organizácie Červeného kríža. Hadiu farmu založiť ešte v roku 1912 Ráma VI. Prvotnou myšlienkou bolo skúmanie besnoty a vynájdenie vakcíny proti besnote. Od roku 1917 nesie tento ústav meno po Luisovi Pasteurovi, ktorý objavil vakcínu proti besnote. Aj v súčasnosti je patrónom tejto farmy kráľovská rodina. Na farme sa chová viac ako 50 druhov hadov. Turisti, ktorí farmu navštívia môžu byť dokonca svedkami odberu hadieho jedu. Farma sa zaoberá aj osvetovou činnosťou – je organizátorom prednášok či rôznych vzdelávacích kurzov. Na farme sa nachádza aj múzeum. Nejaké informácie nájdete aj tu.

 

BAIYOKE SKY TOWER

Táto budova patrí k najvyšším v Thajsku, mám 88 poschodí a 309 metrovú výšku. Nezabudnuteľným zážitkom je výhľad z plošiny, ktorá sa nachádza na jej 84 poschodí.

 

ZLATÁ HORA

Zlatá hora je umelo vytvorený pahorok na ktorej vrchole sa nachádza malá chedi (časť budhistického chrámu), hovorí sa, že je v nej uložený Budhov zub. Z tohto pahorku sa vám naskytne nádherný pohľad na Bangkok.

 

PATPONG

Sídlia tu slávne thajské nočné bary, a tiež sa tu konajú nočné trhy. Asi ani netreba pripomínať, že tu sídlia dievčenské bary ale aj vychýrené reštaurácie v celej Ázii. Nájdete tu tiež malé pivovary, bary na strechách či kluby, kde vás do tanečného ošiaľu vtrhne hudba svetových dídžejov. Nejaké informácie nájdete aj tu.

 

CHATUCHAK

Tento názov nesie najväčší víkendový trh v Thajsku. Nájdete ho neďaleko parku Chatuchak. Nakúpiť môžete vo viac ako 10 000 stánkoch. Pôvodne to bol blší trh, ale v súčasnosti je vyhľadávaným turistickým miestom. Možno tu nakúpiť vari všetko možné, od thajského hodvábu, hlineného riadu, ručne vyrobených suvenírov, cez najrozmanitejšie remeselné výrobky až po náboženské predmety či tradičné kroje. Pre viac informácií kliknite sem.

 

PLÁVAJÚCE TRHY (DAMNOEN SADUAK)

Tento plávajúci trh je charakteristický pre mesto Saduak, ktoré je od Bangkoku vzdialené asi 100 km. Plávajúci trh existuje od vlády kráľa Rámu IV. (19. storočie). V blízkosti kanála sa nachádzajú kvalitné ovocné sady a dobré ovocie je teda hlavným lákadlom tohto trhu. Turistov priťahuje najmä predstava, že si vyskúšajú tradičný nákup ovocia a zeleniny v malých člnoch. Celú trhovú atmosféru dotvárajú thajské domčeky na drevených stĺpoch, týčiace sa pozdĺž pobrežia.

 

DREAM WORLD

Tento zábavný park sa nachádza priamo v Bangkoku v provincii Pahum. Skladá sa z niekoľkých častí, pričom každá sa pýši inou tematickou atrakciou. Celkovo tu možno vidieť až 40 rôznych atrakcií, pre tých, ktorí milujú adrenalín budú určite veľkým lákadlom tri horské dráhy. Za najväčšiu atrakciu je považovaná napodobenina Grand kaňonu, a tiež Disneylandu. Pre najmenších návštevníkov je určená časť s názvom Fantasy Land, ktorá je v podstate rozprávkovou krajinou. Viac info hľadajte tu.

 

SIAM PARK CITY

Tento zábavný a vodný park a nachádza neďaleko letiska Suvarnbhumi v Thajsku a môže sa pýšiť titulom najstarší zábavný park v Thajsku. Má tri časti: jednu časť tvorí umelá rieka s vodopádmi, tečúcou vodou aj tropickým porastom; ďalšia časť ponúka tobogány a šmýkačky a posledná časť je určená pre najmenších – nachádzajú sa tu detské bazény, fontány či bazény s umelými vlnami. V parku si môžete oddýchnuť na malých piesočných plážach, prípadne miestach veľmi podobných parkom. V tej zábavnej časti sa nachádza aj mini ZOO, vaše deti sa isto potešia výpravným cestám do rozprávky Tisíc a jedna noc, prípadne ceste plnej dobrodružstiev po „Afrike“. Pre viac informácií kliknite sem.

 

SAFARI WORLD

Svet safari kombinuje safari park a morský park. Nájdete ho v severovýchodnej časti Bangkoku. Môžete tu zažiť vystúpenia delfínov, tuleňov, papagájov, orangutanov. Park má štyri časti: safari park, zábavný park, vtáčí svet a ostrov papagájov. Viac informácií hľadajte tu.

 

KO PHAI

Ko Phai je malý ostrov, ktorý nájdete v zálive Bangkoku a je súčasťou provincie Chonburi.  Vnútrozemie je lesnaté a jeho okraje lemujú piesočnaté pláže. Tento ostrov je rajom pre potápačov – podmorský svet totiž ukrýva krásne koralové útesy. Ostrov je chránenou prírodnou oblasťou.

 

ZÁBAVA

Určite zaujímavým kultúrnym zážitkom sú tradičné thajské tance, prípadne predstavenia thajského bábkového divadla, ktoré sú poňaté humorne ale určite s isto dávkou elegancie.

Pre športuchtivých by sme určite odporučili ísť sa pozrieť na thajský box. V Bangkoku sa nachádzajú dva národné štadióny, kde si tento šport možno naživo vychutnať.

No a pre tých, čo milujú nákupy je Bangkok takisto ako stvorený. Oplatí sa tu nakupovať hodváb, drahokamy či rôzne starožitnosti a ručnú prácu, vždy však treba byť obozretný, aby sa vám nestalo, že si zakúpite falzifikáty. V centre Bangkoku sú obchodné centrá ako Siam Paragon, Siam Centre, Emporium či Central Chidlom, tie isto ulahodia každému milovníkovi značkového oblečenia.

Pokiaľ by ste chceli na vlastnej koži zažiť nejakú tradičnú bankockú slávnosť, tak napr. 5. mája sa konajú korunovačné slávnosti vo Wat Phra Kaew. Ďalšou významnou udalosťou sú aj kráľove narodeniny, ktoré pripadajú na 5. december. Určite zaujímavý je tzv. brahmanský rituál Kráľovskej orby, ktorý sa koná pri príležitosti otvorenia sezóny pestovania ryže. No a v októbri ovládnu rieku Chao Phraya draky smiley - konajú sa tu totiž medzinárodné preteky dračích lodí.

No a za zmienku tiež stojí obrovské morské akvárium, ktoré nájdete v obchodnom centre Paragon.

Takže, kto si ešte stále myslí, že Bangkok mu nemá čo ponúknuť, tomu už môžeme odporučiť už len jedno – zažiť pravú atmosféru tohto mesta na vlastnej koži.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.
 

Vyberte si lacné letenky do Bangkoku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent