Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 7101 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 6841 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 7524 prečítaní
Atrakcie v Helsinkách
Pridané dňa: | 5602 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 7346 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!]
23.10.2020
Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!

Letecké spoločnosti prichádzajú s mnohými zaujímavými nápadmi, ako oživiť dopyt po lietaní v súčasnej ťažkej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu. Niektoré aerolinky otvorili vo svojich lietadlách reštaurácie, iné prišli s ponukou leteniek do nikam. Air New Zealand sa rozhodlo do svojho portfólia pridať tzv. lety do neznáma.

viac
[Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku]
15.10.2020
Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku

Snáď najnavštevovanejšia peruánska pamiatka výnimočne otvorila svoje brány pre japonského turistu, a to aj napriek tomu, že vstup je tam kvôli pandémii koronavírusu momentálne zakázaný.

viac
[Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami]
08.10.2020
Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami

Chystáte sa počas jesenných mesiacov na dovolenku, ale ešte neviete kam? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré zohľadňujú aj aktuálne zmeny na cestovateľskom semafore, vrátane leteniek za skvelé ceny.

viac
[Testovanie na COVID-19 ako bežná súčasť cestovania?]
01.10.2020
Testovanie na COVID-19 ako bežná súčasť cestovania?

Rýchle a spoľahlivé testy pred každým odletom by sa už čoskoro mohli stať bežnou rutinou na letiskách po celom svete, tak ako check-in či bezpečnostná kontrola. Ak by sa takýto postup stal realitou, opäť by sa mohlo naštartovať aj slobodné cestovanie. Medzinárodné združenie leteckých dopravcov dokonca navrhuje, aby boli tieto testy hradené jednotlivými štátmi.

viac
[Vietnamské aerolínie obnovujú prvé medzinárodné lety od začiatku pandémie]
21.09.2020
Vietnamské aerolínie obnovujú prvé medzinárodné lety od začiatku pandémie

Dňa 18. septembra 2020 úspešne zrealizovala spoločnosť Vietnam Airlines na trase Hanoj - Tokio prvý komerčný medzinárodný let od začiatku pandémie. Lietadlo typu Boeing 787-10 viezlo na palube takmer šesťdesiat pasažierov, ktorí museli dodržiavať počas celého letu veľmi prísne hygienické opatrenia. Okrem udržiavania odstupov na palube lietadla, museli mať po celý čas na sebe oblečenú celotelovú ochranu, rúška na prekrytie dýchacích ciest a ochranné okuliare.

viac

Atrakcie v Bangkoku

thajsko-2002-_13_.jpg

Bangkok by bez svojich atrakcií vari asi nebol tým mestom, ako ho poznáme, či už hovoríme o skvelých reštauráciách, nočných kluboch, pánskych podnikoch ale aj nakupovaní. Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami, ktoré ponúkajú tipy na návštevu bangkockých atrakcií.

ANCIENT CITY (STARÉ MESTO)

Je to súkromný park, ktorý sa nachádza východne od Bangkoku a v ktorom nájdete modely thajských pamätihodností (časť z nich je ich vernou kópiou čo sa aj výška týka, iné sú zmenšené), a tiež ruiny chrámu, ktorý pochádza z kmérskeho obdobia. Pre viac informácií kliknite sem.

 

HADIA FARMA

Táto farma sa špecializuje na chov jedovatých hadov a skúma hadí jed, z ktorého tiež vyrába sérum. Je súčasťou thajskej organizácie Červeného kríža. Hadiu farmu založiť ešte v roku 1912 Ráma VI. Prvotnou myšlienkou bolo skúmanie besnoty a vynájdenie vakcíny proti besnote. Od roku 1917 nesie tento ústav meno po Luisovi Pasteurovi, ktorý objavil vakcínu proti besnote. Aj v súčasnosti je patrónom tejto farmy kráľovská rodina. Na farme sa chová viac ako 50 druhov hadov. Turisti, ktorí farmu navštívia môžu byť dokonca svedkami odberu hadieho jedu. Farma sa zaoberá aj osvetovou činnosťou – je organizátorom prednášok či rôznych vzdelávacích kurzov. Na farme sa nachádza aj múzeum. Nejaké informácie nájdete aj tu.

 

BAIYOKE SKY TOWER

Táto budova patrí k najvyšším v Thajsku, mám 88 poschodí a 309 metrovú výšku. Nezabudnuteľným zážitkom je výhľad z plošiny, ktorá sa nachádza na jej 84 poschodí.

 

ZLATÁ HORA

Zlatá hora je umelo vytvorený pahorok na ktorej vrchole sa nachádza malá chedi (časť budhistického chrámu), hovorí sa, že je v nej uložený Budhov zub. Z tohto pahorku sa vám naskytne nádherný pohľad na Bangkok.

 

PATPONG

Sídlia tu slávne thajské nočné bary, a tiež sa tu konajú nočné trhy. Asi ani netreba pripomínať, že tu sídlia dievčenské bary ale aj vychýrené reštaurácie v celej Ázii. Nájdete tu tiež malé pivovary, bary na strechách či kluby, kde vás do tanečného ošiaľu vtrhne hudba svetových dídžejov. Nejaké informácie nájdete aj tu.

 

CHATUCHAK

Tento názov nesie najväčší víkendový trh v Thajsku. Nájdete ho neďaleko parku Chatuchak. Nakúpiť môžete vo viac ako 10 000 stánkoch. Pôvodne to bol blší trh, ale v súčasnosti je vyhľadávaným turistickým miestom. Možno tu nakúpiť vari všetko možné, od thajského hodvábu, hlineného riadu, ručne vyrobených suvenírov, cez najrozmanitejšie remeselné výrobky až po náboženské predmety či tradičné kroje. Pre viac informácií kliknite sem.

 

PLÁVAJÚCE TRHY (DAMNOEN SADUAK)

Tento plávajúci trh je charakteristický pre mesto Saduak, ktoré je od Bangkoku vzdialené asi 100 km. Plávajúci trh existuje od vlády kráľa Rámu IV. (19. storočie). V blízkosti kanála sa nachádzajú kvalitné ovocné sady a dobré ovocie je teda hlavným lákadlom tohto trhu. Turistov priťahuje najmä predstava, že si vyskúšajú tradičný nákup ovocia a zeleniny v malých člnoch. Celú trhovú atmosféru dotvárajú thajské domčeky na drevených stĺpoch, týčiace sa pozdĺž pobrežia.

 

DREAM WORLD

Tento zábavný park sa nachádza priamo v Bangkoku v provincii Pahum. Skladá sa z niekoľkých častí, pričom každá sa pýši inou tematickou atrakciou. Celkovo tu možno vidieť až 40 rôznych atrakcií, pre tých, ktorí milujú adrenalín budú určite veľkým lákadlom tri horské dráhy. Za najväčšiu atrakciu je považovaná napodobenina Grand kaňonu, a tiež Disneylandu. Pre najmenších návštevníkov je určená časť s názvom Fantasy Land, ktorá je v podstate rozprávkovou krajinou. Viac info hľadajte tu.

 

SIAM PARK CITY

Tento zábavný a vodný park a nachádza neďaleko letiska Suvarnbhumi v Thajsku a môže sa pýšiť titulom najstarší zábavný park v Thajsku. Má tri časti: jednu časť tvorí umelá rieka s vodopádmi, tečúcou vodou aj tropickým porastom; ďalšia časť ponúka tobogány a šmýkačky a posledná časť je určená pre najmenších – nachádzajú sa tu detské bazény, fontány či bazény s umelými vlnami. V parku si môžete oddýchnuť na malých piesočných plážach, prípadne miestach veľmi podobných parkom. V tej zábavnej časti sa nachádza aj mini ZOO, vaše deti sa isto potešia výpravným cestám do rozprávky Tisíc a jedna noc, prípadne ceste plnej dobrodružstiev po „Afrike“. Pre viac informácií kliknite sem.

 

SAFARI WORLD

Svet safari kombinuje safari park a morský park. Nájdete ho v severovýchodnej časti Bangkoku. Môžete tu zažiť vystúpenia delfínov, tuleňov, papagájov, orangutanov. Park má štyri časti: safari park, zábavný park, vtáčí svet a ostrov papagájov. Viac informácií hľadajte tu.

 

KO PHAI

Ko Phai je malý ostrov, ktorý nájdete v zálive Bangkoku a je súčasťou provincie Chonburi.  Vnútrozemie je lesnaté a jeho okraje lemujú piesočnaté pláže. Tento ostrov je rajom pre potápačov – podmorský svet totiž ukrýva krásne koralové útesy. Ostrov je chránenou prírodnou oblasťou.

 

ZÁBAVA

Určite zaujímavým kultúrnym zážitkom sú tradičné thajské tance, prípadne predstavenia thajského bábkového divadla, ktoré sú poňaté humorne ale určite s isto dávkou elegancie.

Pre športuchtivých by sme určite odporučili ísť sa pozrieť na thajský box. V Bangkoku sa nachádzajú dva národné štadióny, kde si tento šport možno naživo vychutnať.

No a pre tých, čo milujú nákupy je Bangkok takisto ako stvorený. Oplatí sa tu nakupovať hodváb, drahokamy či rôzne starožitnosti a ručnú prácu, vždy však treba byť obozretný, aby sa vám nestalo, že si zakúpite falzifikáty. V centre Bangkoku sú obchodné centrá ako Siam Paragon, Siam Centre, Emporium či Central Chidlom, tie isto ulahodia každému milovníkovi značkového oblečenia.

Pokiaľ by ste chceli na vlastnej koži zažiť nejakú tradičnú bankockú slávnosť, tak napr. 5. mája sa konajú korunovačné slávnosti vo Wat Phra Kaew. Ďalšou významnou udalosťou sú aj kráľove narodeniny, ktoré pripadajú na 5. december. Určite zaujímavý je tzv. brahmanský rituál Kráľovskej orby, ktorý sa koná pri príležitosti otvorenia sezóny pestovania ryže. No a v októbri ovládnu rieku Chao Phraya draky smiley - konajú sa tu totiž medzinárodné preteky dračích lodí.

No a za zmienku tiež stojí obrovské morské akvárium, ktoré nájdete v obchodnom centre Paragon.

Takže, kto si ešte stále myslí, že Bangkok mu nemá čo ponúknuť, tomu už môžeme odporučiť už len jedno – zažiť pravú atmosféru tohto mesta na vlastnej koži.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.
 

Vyberte si lacné letenky do Bangkoku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent