Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 4370 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 4789 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 7589 prečítaní
Doprava v Helsinkách
Pridané dňa: | 5254 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 7249 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady]
23.11.2020
Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady

Nové letecké spojenie na trase Budapešť - Hurghada otvára ešte túto zimnú sezónu letecká spoločnosť Egyptair. Prvý let je naplánovaný na 28. novembra 2020, pričom nová linka do Egypta bude premávať až do 27. marca 2021. O tejto novinke informovali egyptské aerolinky prostredníctvom tlačovej správy.

viac
[Bezpečná dovolenka na exotickom Zanzibare s letenkami za akciové ceny]
12.11.2020
Bezpečná dovolenka na exotickom Zanzibare s letenkami za akciové ceny

Azúrové more, nádherné pláže s jemným bielym pieskom, exotická vegetácia či omamná vôňa korenia. Aj takto by sa dal opísať Zanzibar - ostrov ležiaci pri juhovýchodnom pobreží Afriky. Je ideálnou destináciou práve na dovolenku počas zimy, teraz navyše extra výhodnú aj vďaka letenkám na Zanzibar za akciové ceny.

viac
[Ďalšia redukcia letov na bratislavskom letisku. Na mesiac sa ruší Manchester i Londýn-Luton]
29.10.2020
Ďalšia redukcia letov na bratislavskom letisku. Na mesiac sa ruší Manchester i Londýn-Luton

O rušení niektorých pravidelných liniek informovalo letisko Bratislava prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Letecké spojenie z nášho hlavného mesta do Londýna-Lutonu tak nebude spoločnosť Wizz Air prevádzkovať od polovice novembra do polovice decembra. V tom istom období sa ruší aj linka z Bratislavy do Manchestru prevádzkovaná nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair. Do Dublinu a Londýna-Stanstedu sa z bratislavského letiska dostanete po novom dvakrát týždenne.

viac
[Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!]
23.10.2020
Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!

Letecké spoločnosti prichádzajú s mnohými zaujímavými nápadmi, ako oživiť dopyt po lietaní v súčasnej ťažkej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu. Niektoré aerolinky otvorili vo svojich lietadlách reštaurácie, iné prišli s ponukou leteniek do nikam. Air New Zealand sa rozhodlo do svojho portfólia pridať tzv. lety do neznáma.

viac
[Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku]
15.10.2020
Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku

Snáď najnavštevovanejšia peruánska pamiatka výnimočne otvorila svoje brány pre japonského turistu, a to aj napriek tomu, že vstup je tam kvôli pandémii koronavírusu momentálne zakázaný.

viac

Doprava v Bangkoku

thajsko-2002-_14_.jpg

Vo všeobecnosti je v celom Thajsku cestná sieť dosť kvalitná, ale konkrétne v Bangkoku aj dosť neprehľadná a navyše tam bývajú dosť veľké dopravné zápchy. Pokiaľ využívate službu taxikárov, motocyklov prepravujúcich cestujúcich či tzv. tuk – tuky tak o cene sa vždy dohodnite pred cestou.

ŽELEZNICE A CESTNÁ DOPRAVA

Z dôvodu hustej cestnej premávky v Bangkoku boli vybudované aj železničné a cestné nadzemné okruhy. Vlaková doprava je vraj drahšia ako tá autobusová. V roku 1999 bol otvorený dvojkoľajový tzv. Skytrain alebo BTS, je to nadzemný vlakový systém. Vlaky premávajú dostatočne často, ich smer zistíte podľa konečnej stanice. Lístok na vlak si možno kúpiť v blízkosti staníc ceny sú pohyblivé, cca od 16 do 45 bahtov, samozrejme vzdialenejšie trasy sú drahšie.

 

METRO

Prvá trasa podzemného mesta bola otvorená v júli v roku 2004 a nazýva sa aj MRT. Tento systém metra spája severnú železničnú stanicu v Bang Sue so stanicou v blízkosti metra – Hua Lamphong, a tiež vedie cez východné územie mesta. Metro premáva od 5,00 do 24,00. Ceny lístkov sa pohybujú od 15 do 40 bahtov, dajú sa zakúpiť aj predplatené karty do 1 000 bahtov.
Väčšina železničných liniek sa začína na stanici Hua Lamphong na južnej (konečnej) stanici metra. Odtiaľ sa možno dostať do Malajzie na juhu, či na sever a aj severovýchod (do Khon Kaen)

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Autobusové spoje v Bangkoku riadi Vládny prepravný úrad. Postupne sa však začína rozvíjať aj preprava mikrobusmi či upravenými nákladnými autami, ktorých vlastníkmi sú súkromné osoby. Drahšie vyjdú expresné spoje. Autobusy vás však priamo z Bangkoku dopravia do širšieho okruhu tohto mesta. Pokiaľ chcete cestovať na západ a juhozápad, tak tieto linky vychádzajú z južného autobusového terminálu. Ak chcete cestovať na juhovýchod, napr. do Pattaye, tak treba ísť na východný autobusový terminál, ktorý sa nazýva Ekkamia. Pokiaľ chcete cestovať na sever či severovýchod, treba cestovať zo severného autobusového terminálu, ktorý sa nachádza v Mo Chit.
Ceny lístkov závisia veľmi od typu autobusu, lístky sa pohybujú cca od 7,50 bahtov do cca 20 bahtov. Autoby stoja len na znamenie – čiže zamávanie, za lístok sa platí sprievodcovi pri nástupe, výstup je tiež na znamenie – pri dverách sa nachádzajú zvončeky.

 

KANÁLY

Bangkok sa už tradične nazýva aj „Benátky východu“, tento názov sa začal používať už v časoch, keď sa ako primárna doprava používala lodná doprava a v Bangkoku bola vybudovaná sieť kanálov, tzv. khlongov. Kanály, ktoré sa dodnes zachovali sú verným obrazom svojej dnes už zašlej slávy, čoho dôkazom sú aj obydlia, ktoré sú postavené v ich tesnej blízkosti a samozrejme neustále populárne plávajúce trhy v štvrti Taling Chan. Aj dnes sa používa na prepravu trajekty a motorové člny, ktoré sa plavia po rieke Chao Phraya. Túto dopravu prevádzkuje Chao Phraya River ExpressBangkok Metropolitan Authority.

 

TAXI

V Bangkoku existujú aj tzv. motocyklové taxíky, rozpoznáte ich podľa ich "vodičov", ktorí majú žlto-oranžové vesty. Ďalej existujú klasické automobilové taxíky s taxametrami tzv. Taxi Meter, ktoré sú cenovo výhodné. Pokiaľ chcete využiť taxíky bez taxametra tzv. tuk-tuky, tak si vždy cenu dohodnite pred jazdou. Cena taxíkov je rôzna cca od 35 bahtov do 100 bahtov.

 

PRENÁJOM AUTA

Prenájom áut nie je až tak finančne náročný, napr. prenájom auta na 24 hodín sa pohybuje okolo 15 USD, ale samozrejme závisí to aj od typu auta a pod. Vodič zodpovedá za všetky škody, ktoré budú na aute spôsobené. Tak isto sa dajú prenajať aj motorky.

 

CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje tieto služby. Uvedené informácie majú len informatívny charakter.

Vyberte si lacné letenky do Bangkoku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent