Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 5579 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 6184 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 9904 prečítaní
Doprava v Helsinkách
Pridané dňa: | 7026 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 9718 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Akciové letenky do Varny už od 53€ spiatočne!]
17.07.2024
Akciové letenky do Varny už od 53€ spiatočne!

Letné hlavné mesto Bulharska je populárnou slnečnou dovolenkovou destináciou. Okem očarujúcich pláží sa Varna pýši tiež nádhernými pamiatkami a rušným nočným životom. Akciové letenky z Viedne do Varny sú momentálne dostupné už za skvelú cenu od 53 €.

viac
[Nechajte sa očariť nádherným Neapolom za skvelé ceny už od 49 €!]
09.07.2024
Nechajte sa očariť nádherným Neapolom za skvelé ceny už od 49 €!

Tretie najväčšie talianske mesto ponúka nezabudnuteľné zážitky, ktoré odporúčame každému zažiť na vlastnej koži. Neapol je centrom turizmu plným histórie, kultúry a života, ktoré viete navštíviť akciovými letenkami z Viedne alebo Budapešti od 49€.

viac
[Vyberte sa na luxusnú dovolenku na očarujúce Maldivy z Košíc alebo Viedne od 549 €!]
05.07.2024
Vyberte sa na luxusnú dovolenku na očarujúce Maldivy z Košíc alebo Viedne od 549 €!

Nechajte sa očariť populárnou dovolenkovou destináciou v Indickom oceáne s nádhernou tyrkysovou vodou, úchvatným podmorským svetom a očarujúcimi plážami s jemným pieskom. Luxusný relax môžete zažiť vďaka akciovým letenkám z Viedne a Košíc už od 519€.

viac
[Navštívte Tiranu s letenkami už od 45 € spiatočne!]
02.07.2024
Navštívte Tiranu s letenkami už od 45 € spiatočne!

Hlavné mesto Albánska je známe svojou unikátnou architektúrou a pestrou kultúrou, či nočným životom. Letenky do tohto krásneho mesta vrátane spiatočnej cesty si viete momentálne zakúpiť za 45€.

viac
[Parádne letenky na Malorku aj cez letnú sezónu už od 64 € spiatočne!]
07.06.2024
Parádne letenky na Malorku aj cez letnú sezónu už od 64 € spiatočne!

Krásne biele piesočnaté pláže, tyrkysové more, po celý rok príjemné počasie, ideálne tiež pre deti. A nielen to! Malorka toho ponúka omnoho viac ako len dovolenkové rezorty. Niet sa teda čo čudovať, že je obľúbenou destináciou aj španielskej kráľovskej rodiny. Navyše teraz s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky na Malorku za veľmi výhodné ceny, už od 64 €.

viac

Doprava v Bangkoku

thajsko-2002-_14_.jpg

Vo všeobecnosti je v celom Thajsku cestná sieť dosť kvalitná, ale konkrétne v Bangkoku aj dosť neprehľadná a navyše tam bývajú dosť veľké dopravné zápchy. Pokiaľ využívate službu taxikárov, motocyklov prepravujúcich cestujúcich či tzv. tuk – tuky tak o cene sa vždy dohodnite pred cestou.

ŽELEZNICE A CESTNÁ DOPRAVA

Z dôvodu hustej cestnej premávky v Bangkoku boli vybudované aj železničné a cestné nadzemné okruhy. Vlaková doprava je vraj drahšia ako tá autobusová. V roku 1999 bol otvorený dvojkoľajový tzv. Skytrain alebo BTS, je to nadzemný vlakový systém. Vlaky premávajú dostatočne často, ich smer zistíte podľa konečnej stanice. Lístok na vlak si možno kúpiť v blízkosti staníc ceny sú pohyblivé, cca od 16 do 45 bahtov, samozrejme vzdialenejšie trasy sú drahšie.

 

METRO

Prvá trasa podzemného mesta bola otvorená v júli v roku 2004 a nazýva sa aj MRT. Tento systém metra spája severnú železničnú stanicu v Bang Sue so stanicou v blízkosti metra – Hua Lamphong, a tiež vedie cez východné územie mesta. Metro premáva od 5,00 do 24,00. Ceny lístkov sa pohybujú od 15 do 40 bahtov, dajú sa zakúpiť aj predplatené karty do 1 000 bahtov.
Väčšina železničných liniek sa začína na stanici Hua Lamphong na južnej (konečnej) stanici metra. Odtiaľ sa možno dostať do Malajzie na juhu, či na sever a aj severovýchod (do Khon Kaen)

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Autobusové spoje v Bangkoku riadi Vládny prepravný úrad. Postupne sa však začína rozvíjať aj preprava mikrobusmi či upravenými nákladnými autami, ktorých vlastníkmi sú súkromné osoby. Drahšie vyjdú expresné spoje. Autobusy vás však priamo z Bangkoku dopravia do širšieho okruhu tohto mesta. Pokiaľ chcete cestovať na západ a juhozápad, tak tieto linky vychádzajú z južného autobusového terminálu. Ak chcete cestovať na juhovýchod, napr. do Pattaye, tak treba ísť na východný autobusový terminál, ktorý sa nazýva Ekkamia. Pokiaľ chcete cestovať na sever či severovýchod, treba cestovať zo severného autobusového terminálu, ktorý sa nachádza v Mo Chit.
Ceny lístkov závisia veľmi od typu autobusu, lístky sa pohybujú cca od 7,50 bahtov do cca 20 bahtov. Autoby stoja len na znamenie – čiže zamávanie, za lístok sa platí sprievodcovi pri nástupe, výstup je tiež na znamenie – pri dverách sa nachádzajú zvončeky.

 

KANÁLY

Bangkok sa už tradične nazýva aj „Benátky východu“, tento názov sa začal používať už v časoch, keď sa ako primárna doprava používala lodná doprava a v Bangkoku bola vybudovaná sieť kanálov, tzv. khlongov. Kanály, ktoré sa dodnes zachovali sú verným obrazom svojej dnes už zašlej slávy, čoho dôkazom sú aj obydlia, ktoré sú postavené v ich tesnej blízkosti a samozrejme neustále populárne plávajúce trhy v štvrti Taling Chan. Aj dnes sa používa na prepravu trajekty a motorové člny, ktoré sa plavia po rieke Chao Phraya. Túto dopravu prevádzkuje Chao Phraya River ExpressBangkok Metropolitan Authority.

 

TAXI

V Bangkoku existujú aj tzv. motocyklové taxíky, rozpoznáte ich podľa ich "vodičov", ktorí majú žlto-oranžové vesty. Ďalej existujú klasické automobilové taxíky s taxametrami tzv. Taxi Meter, ktoré sú cenovo výhodné. Pokiaľ chcete využiť taxíky bez taxametra tzv. tuk-tuky, tak si vždy cenu dohodnite pred jazdou. Cena taxíkov je rôzna cca od 35 bahtov do 100 bahtov.

 

PRENÁJOM AUTA

Prenájom áut nie je až tak finančne náročný, napr. prenájom auta na 24 hodín sa pohybuje okolo 15 USD, ale samozrejme závisí to aj od typu auta a pod. Vodič zodpovedá za všetky škody, ktoré budú na aute spôsobené. Tak isto sa dajú prenajať aj motorky.

 

CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje tieto služby. Uvedené informácie majú len informatívny charakter.

Vyberte si lacné letenky do Bangkoku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent