Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 4555 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 4946 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 7769 prečítaní
Doprava v Helsinkách
Pridané dňa: | 5414 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 7448 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Malta chce v lete vyplácať turistom vreckové až do výšky 200 eur]
13.04.2021
Malta chce v lete vyplácať turistom vreckové až do výšky 200 eur

Cestovať na Maltu sa toto leto oplatí. V snahe prilákať cez tohtoročnú dovolenkovú sezónu turistov zo zahraničia, prišla tamojšia vláda s programom na podporu cestovného ruchu v podobe finančných príspevkov až do výšky 200 eur na osobu. Objednať si pritom stačí aspoň 3-dňový pobyt v hoteli.

viac
[Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení]
07.04.2021
Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení

Keďže pandemická situácia vo Veľkej Británii sa aj vďaka masívnemu očkovaniu a prísnym reštrikciám pomaly zlepšuje, ohlásila táto ostrovná krajina postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení. Dotknúť by sa to malo aj cestovania.

 

viac
[Košické letisko avizuje v máji osem pravidelných liniek]
31.03.2021
Košické letisko avizuje v máji osem pravidelných liniek

Výrazný prepad v počte cestujúcich, ovplyvnený pandémiou koronavírusu a s tým spojenými prísnymi opatreniami v celej Európe, zaznamenalo za posledný rok aj medzinárodné letisko v Košiciach. Za január a február tohto roka kleslo oproti vlaňajšku množstvo cestujúcich o 89 percent. Kým za prvé dva mesiace minulého roka zaregistrovali na košickom letisku 43.759 cestujúcich, v roku 2021 ich za rovnaké obdobie bolo dokopy 4786.

viac
[Z Viedne priamo do New Yorku s letenkami za super ceny už toto leto!]
24.03.2021
Z Viedne priamo do New Yorku s letenkami za super ceny už toto leto!

Obľúbené rakúske aerolinky Austrian Airlines prichádzajú s lukratívnou ponukou akciových leteniek za "veľkú mláku". Do New Yorku a naspäť sa tak už toto leto môžete dostať priamo z Viedne od neuveriteľných 399 eur! V cene je okrem palubného servisu aj príručná batožina.

viac
[Karanténa na jachte? Turisti v Thajsku majú teraz na výber]
17.03.2021
Karanténa na jachte? Turisti v Thajsku majú teraz na výber

Thajsko ponúka návštevníkom ostrova Phuket novú a príjemnejšiu formu karantény po príchode do krajiny - na jachte. Stačí mať negatívny výsledok PCR testu a následne pomocou smart zariadenia monitorovať svoj zdravotný stav a polohu.

viac

Doprava v Bangkoku

thajsko-2002-_14_.jpg

Vo všeobecnosti je v celom Thajsku cestná sieť dosť kvalitná, ale konkrétne v Bangkoku aj dosť neprehľadná a navyše tam bývajú dosť veľké dopravné zápchy. Pokiaľ využívate službu taxikárov, motocyklov prepravujúcich cestujúcich či tzv. tuk – tuky tak o cene sa vždy dohodnite pred cestou.

ŽELEZNICE A CESTNÁ DOPRAVA

Z dôvodu hustej cestnej premávky v Bangkoku boli vybudované aj železničné a cestné nadzemné okruhy. Vlaková doprava je vraj drahšia ako tá autobusová. V roku 1999 bol otvorený dvojkoľajový tzv. Skytrain alebo BTS, je to nadzemný vlakový systém. Vlaky premávajú dostatočne často, ich smer zistíte podľa konečnej stanice. Lístok na vlak si možno kúpiť v blízkosti staníc ceny sú pohyblivé, cca od 16 do 45 bahtov, samozrejme vzdialenejšie trasy sú drahšie.

 

METRO

Prvá trasa podzemného mesta bola otvorená v júli v roku 2004 a nazýva sa aj MRT. Tento systém metra spája severnú železničnú stanicu v Bang Sue so stanicou v blízkosti metra – Hua Lamphong, a tiež vedie cez východné územie mesta. Metro premáva od 5,00 do 24,00. Ceny lístkov sa pohybujú od 15 do 40 bahtov, dajú sa zakúpiť aj predplatené karty do 1 000 bahtov.
Väčšina železničných liniek sa začína na stanici Hua Lamphong na južnej (konečnej) stanici metra. Odtiaľ sa možno dostať do Malajzie na juhu, či na sever a aj severovýchod (do Khon Kaen)

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Autobusové spoje v Bangkoku riadi Vládny prepravný úrad. Postupne sa však začína rozvíjať aj preprava mikrobusmi či upravenými nákladnými autami, ktorých vlastníkmi sú súkromné osoby. Drahšie vyjdú expresné spoje. Autobusy vás však priamo z Bangkoku dopravia do širšieho okruhu tohto mesta. Pokiaľ chcete cestovať na západ a juhozápad, tak tieto linky vychádzajú z južného autobusového terminálu. Ak chcete cestovať na juhovýchod, napr. do Pattaye, tak treba ísť na východný autobusový terminál, ktorý sa nazýva Ekkamia. Pokiaľ chcete cestovať na sever či severovýchod, treba cestovať zo severného autobusového terminálu, ktorý sa nachádza v Mo Chit.
Ceny lístkov závisia veľmi od typu autobusu, lístky sa pohybujú cca od 7,50 bahtov do cca 20 bahtov. Autoby stoja len na znamenie – čiže zamávanie, za lístok sa platí sprievodcovi pri nástupe, výstup je tiež na znamenie – pri dverách sa nachádzajú zvončeky.

 

KANÁLY

Bangkok sa už tradične nazýva aj „Benátky východu“, tento názov sa začal používať už v časoch, keď sa ako primárna doprava používala lodná doprava a v Bangkoku bola vybudovaná sieť kanálov, tzv. khlongov. Kanály, ktoré sa dodnes zachovali sú verným obrazom svojej dnes už zašlej slávy, čoho dôkazom sú aj obydlia, ktoré sú postavené v ich tesnej blízkosti a samozrejme neustále populárne plávajúce trhy v štvrti Taling Chan. Aj dnes sa používa na prepravu trajekty a motorové člny, ktoré sa plavia po rieke Chao Phraya. Túto dopravu prevádzkuje Chao Phraya River ExpressBangkok Metropolitan Authority.

 

TAXI

V Bangkoku existujú aj tzv. motocyklové taxíky, rozpoznáte ich podľa ich "vodičov", ktorí majú žlto-oranžové vesty. Ďalej existujú klasické automobilové taxíky s taxametrami tzv. Taxi Meter, ktoré sú cenovo výhodné. Pokiaľ chcete využiť taxíky bez taxametra tzv. tuk-tuky, tak si vždy cenu dohodnite pred jazdou. Cena taxíkov je rôzna cca od 35 bahtov do 100 bahtov.

 

PRENÁJOM AUTA

Prenájom áut nie je až tak finančne náročný, napr. prenájom auta na 24 hodín sa pohybuje okolo 15 USD, ale samozrejme závisí to aj od typu auta a pod. Vodič zodpovedá za všetky škody, ktoré budú na aute spôsobené. Tak isto sa dajú prenajať aj motorky.

 

CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje tieto služby. Uvedené informácie majú len informatívny charakter.

Vyberte si lacné letenky do Bangkoku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent