Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3272 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4557 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 5621 prečítaní
Múzeá a galérie v Helsinkách
Pridané dňa: | 5284 prečítaní
Múzeá a galérie v Osle
Pridané dňa: | 5329 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!]
23.10.2020
Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!

Letecké spoločnosti prichádzajú s mnohými zaujímavými nápadmi, ako oživiť dopyt po lietaní v súčasnej ťažkej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu. Niektoré aerolinky otvorili vo svojich lietadlách reštaurácie, iné prišli s ponukou leteniek do nikam. Air New Zealand sa rozhodlo do svojho portfólia pridať tzv. lety do neznáma.

viac
[Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku]
15.10.2020
Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku

Snáď najnavštevovanejšia peruánska pamiatka výnimočne otvorila svoje brány pre japonského turistu, a to aj napriek tomu, že vstup je tam kvôli pandémii koronavírusu momentálne zakázaný.

viac
[Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami]
08.10.2020
Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami

Chystáte sa počas jesenných mesiacov na dovolenku, ale ešte neviete kam? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré zohľadňujú aj aktuálne zmeny na cestovateľskom semafore, vrátane leteniek za skvelé ceny.

viac
[Testovanie na COVID-19 ako bežná súčasť cestovania?]
01.10.2020
Testovanie na COVID-19 ako bežná súčasť cestovania?

Rýchle a spoľahlivé testy pred každým odletom by sa už čoskoro mohli stať bežnou rutinou na letiskách po celom svete, tak ako check-in či bezpečnostná kontrola. Ak by sa takýto postup stal realitou, opäť by sa mohlo naštartovať aj slobodné cestovanie. Medzinárodné združenie leteckých dopravcov dokonca navrhuje, aby boli tieto testy hradené jednotlivými štátmi.

viac
[Vietnamské aerolínie obnovujú prvé medzinárodné lety od začiatku pandémie]
21.09.2020
Vietnamské aerolínie obnovujú prvé medzinárodné lety od začiatku pandémie

Dňa 18. septembra 2020 úspešne zrealizovala spoločnosť Vietnam Airlines na trase Hanoj - Tokio prvý komerčný medzinárodný let od začiatku pandémie. Lietadlo typu Boeing 787-10 viezlo na palube takmer šesťdesiat pasažierov, ktorí museli dodržiavať počas celého letu veľmi prísne hygienické opatrenia. Okrem udržiavania odstupov na palube lietadla, museli mať po celý čas na sebe oblečenú celotelovú ochranu, rúška na prekrytie dýchacích ciest a ochranné okuliare.

viac

Múzeá a galérie v Bangkoku

ERAWAN MUSEUM
ERAWAN MUSEUM

V Bangkoku sa nachádza niekoľko múzeí a galérií, stačí si len vybrať a ísť sa do nich počas návštevy Bangkoku pozrieť.

JIM THOMPSON´S HOUSE

Tento dom patril americkému architektovi Jimovi Thompsonovi, ktorého preslávil jeho „obchodný duch“, keď po druhej svetovej vojne prišiel do Thajska a vyvážal odtiaľ tradičný thajský hodváb. Jedného dňa však záhadne zmizol v Malajzii. V areáli pôvodného domu sa dnes nachádza sedem domčekov, zbierka ázijského umenia, a tiež osobné veci pôvodného majiteľa. Viac informácii nájdete tu.

 

THAJSKÉ NÁRODNÉ MÚZEUM

Ide o najväčšie múzeum v juhovýchodnej Ázii. Kto túži spoznať tradičné thajské umenie, tak je v tomto múzeu na správnom mieste. História tohto múzea sa píše od roku 1874. Možno sa tu takpovediac prechádzať v čase – nájdete tu tradičné hudobné nástroje, keramiku, predmety zo slonoviny, budhistické náboženské predmety, šperky, oblečenie ale aj zbrane. Najcennejšie, čo múzeum ukrýva je obraz Budhu, tzv. Phra Phuttha Sihing. Stálymi expozíciami sú: thajská história, archeológia a dejiny umenia, umelecko-priemyselná a etnografická kolekcia. Súčasťou múzea je aj svätyňa Buddhaisawan, súkromná rezidencia kráľa Pinklao a súkromný pavilón manželky kráľa Ráma II. Viac informácii hľadajte aj tu.

 

MÚZEUM BÁBIK

Toto múzeum nájdete v centre Bangkoku v štvrti Ratchathewi. V tomto múzeu sa nachádza viac ako 400 ručne vyrobených starožitných thajských bábik. Zaujímavosťou sú aj bábiky v ľudových krojoch zo všetkých kútov sveta. Bábiky sú obrazom života na vidieku v Thajsku či života kmeňov žijúcich v thajských horách, prípadne sú dokumentujú ľudové slávnosti a tance. Každá bábika má akoby svoj „príbeh“, keďže šlo o ručnú výrobu, dôraz sa kládol najmä na detail. Asi najviac púta zraky návštevníkov múzea zbierka bábik, ktorá je vytvorená na základe hinduistického eposu Ramakien. V múzeu je i jedno oddelenie, v ktorom si možno bábiky zakúpiť. Viac informácií hľadajte tu.

 

ERAWAN MUSEUM

Ide o múzeum thajských umeleckých pamiatok. Toto múzeum leží asi 25 km od Bangkoku v meste Samut Prakan a ide o súkromnú stavbu, ktorá vznikla na podnet Khun Lekya Viryapanta, ktorý bol zberateľom starožitností. Na streche sa nachádza medená posvätná socha trojhlavového slona. Budova je postavená v súlade s hinduistickým a budhistickým poňatím Tribuhmi. V múzeu možno obdivovať zbierky keramiky a nábytku, pamiatky východného aj západného umenia, sú tu vzácne nástenné maľby zvierat a svetové mapy. Obdivovať tu tiež možno antické náboženské predmety, socha a relikvie Budhu. Viac informácii hľadajte tu.


Okrem týchto múzeí možno v Bangkoku navštíviť aj Múzeum súdnej medicíny, Kráľovské múzeá lodí a bielych slonov či Múzeum thajskej rodiny Ban Kamthieng.

Z galérií spomeňme Thajskú národnú galériu, ktorá je pod patronátom kráľovskej rodiny, milovníci moderného umenia si na svoje prídu v galériách v  Silpakorn a Chulalongkorn.
 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Bangkoku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent