Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Jesenný výpredaj od Ryanairu je tu!]
18.09.2019
Jesenný výpredaj od Ryanairu je tu!

Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair spustila jesenný výpredaj leteniek z bratislavského letiska Milana Rastislava Štefánika do viacerých európskych destinácií.

viac
[Skvelá novinka: Do Petrohradu už víza nepotrebujete!]
16.09.2019
Skvelá novinka: Do Petrohradu už víza nepotrebujete!

Rusko od 1. októbra zrušilo pre občanov Slovenskej republiky povinnosť vybavovať klasické drahé víza.

viac
[Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety]
11.09.2019
Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety

Letisko Piešťany bolo dlhé roky miestom, ktoré si ľudia spájali s obľúbeným Festivalom Grape. Kvôli zvýšenému nárastu leteckej dopravy na letisku si však organizátori budú musieť nájsť iné miesto.

viac
[V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €]
09.09.2019
V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €

Izrael sa posledné roky stáva obľúbenou destináciou pre množstvo turistov. Dôvodom sú, okrem iného, aj cenovo dostupné letenky.

viac
[Južná Kórea na jeseň už od 299€!]
04.09.2019
Južná Kórea na jeseň už od 299€!

Do hlavného mesta Soulu bude z Budapešti lietať poľská letecká spoločnosť LOT.

viac

Pamiatky v Bangkoku

th-_50_.jpg

Pri návšteve Bangkoku určite neobíďte budhistické chrámy, tie patria v tomto meste k najnavštevovanejším miestam. Pozrite sa, čím fascinujú svojich návštevníkov.

WAT BENCHAMABOPHIT (MRAMOROVÝ CHRÁM)

Tento chrám patrí k veľmi navštevovaným a krásnym pamiatkam Bangkoku. Chrám dal v roku 1899 postaviť kráľ Chulalongkorn a už z názvu vyplýva, ktorý materiál na stavbu bol použitý ako dominantný – taliansky mramor. Nachádza sa tu socha Budhu a kráľ Chulalongkorn má pod ňou dokonca svoj hrob. Chrám sa tiež môže pýšiť zbierkou 52 sôch Budhu, ktoré postupne „zozbieral" Princ Damrong Rajanbhab. Viac informácií hľadajte tu.

 

WAT TRIMIT (CHRÁM ZLATÉHO BUDHU)

V tomto chráme, ako je už asi podľa názvu zrejmé, sa nachádza socha Budhu vyrobená zo zlata. Jej váha je 5,5 tony a výška dosahuje 3 metre.Pre viac informácií klkiknite sem.

 

WAT PHO (CHRÁM LEŽIACEHO BUDHU)

Tento chrám patrí k najstarším chrámom, vznikol v 16. storočí. Jeho rozloha je úctyhodných 80 000 m2 a môžete v ňom obdivovať aj známu pozlátenú sochu ležiaceho Budhu. Táto socha je 46 m dlhá a 15 m vysoká a je zdobená zlatom a perleťou. Okrem tejto sochy sa tu nachádza aj viacero iných podobizní Budhu. Pôvodne tu sídlila vzdelávacia inštitúcia tradičnej thajskej medicíny, je teda miestom, kde vznikli tradičné thajské masáže. Aj dnes tu môžete na vlastnej koži okúsiť takúto masáž, prípadne sa podučiť jej tajom. Viac informácií hľadajte tu.

WAT PHRA KAEW

Chrám bol postavený v roku 1785 za vlády kráľa Yodfa Chulaloke. V tomto chrámovom komplexe, ktorý je súčasťou Kráľovského paláca sa nachádza aj socha smaragdového Budhu. Hoci by nás jej názov zvádzal k domnienke, že je „vyrobený“ zo smaragdov, nie je to celkom pravda, materiál z ktorého je vyrobený je totiž priehľadný zelený jadeit. Jeho výška je približne 70 cm, teda necelý meter a pritom je to najuctievanejšia soška Budhu. Táto socha bola v čase barmským vojen ukradnutá a objavili ju až po 100 rokoch. V tomto chráme vás určite zaujmú aj krásne mozaikovité piliere a bohato zdobené priečelia, čiže upúta svojou honosnosťou. Viac informácií získate aj tu.

 

KRÁĽOVSKÁ PALÁC (PHRA BOROM MAHA RATCHA WANG)

Je to najznámejšia pamiatka, ktorú môžete v Bangkoku navštíviť, jeho súčasťou je aj chrám Wat Phra Kaew. Oficiálnou kráľovskou rezidenciou je od roku 1946. Vznikol ešte za vlády Ráma I. v roku 1782. Má obdĺžnikový tvar a skladá sa z troch častí. Hlavná trónna sála sa nazýva Abhisek Dusit, ktorú nechal postaviť Chulalongkorn, ďalej sa tu nachádza sála Amarin Winichai, vnútorný palác a samozrejme nechýbajú ani krásne záhrady. V súčasnosti sa tu konajú slávnostné štátne udalosti, pri ktorých je prítomná aj kráľovská rodina.

 

VIMANMEK

Vimanmek bol letným sídlom kráľovskej dynastie. Na jeho stavbu bolo použité pozlátené drevo a zaujímavosťou je to, že jeho konštrukcia drží len s použitím drevených kolíkov. Pôvodná stavba stála na ostrove Ko Sichang, no v roku 1901 bola jeho konštrukcia demontovaná a bola premiestnená priamo do Bangkoku. Dnes tu môžete obdivovať zbierku umenia a fotografií kráľa Rama V. a jeho rodinných príslušníkov. Aj v súčasnosti ho niekedy využíva kráľovská rodina. Viac informácií nájdete aj tu.

 

WAT ARUN (CHRÁM RANNÉ ZORE)

Tento chrám sa nachádza v blízkosti rieky Chao Phraya, a to, čo vás na ňom určite upúta ako prvé je veža, ktorá je postavená v khmérskom štýle a na jej vrchole sa nachádza sedem hrotov, ktoré sú symbolickým znázornením trojzubca boha Šivu. Ďalej tento chrám zdobia štyri veže a dve terasy, na jednej z nich sa nachádzajú sochy boha Indra a nachádza sa tu aj čínska úžitková keramika. Nejaké informácie získate aj tu.

 

Svätyňa ERAWAN

Táto svätyňa je zasvätená hinduistickému bohovi Brahmovi. V súčasnosti jej sláva nadobudla svetové rozmery, pretože si tu vraj môžete "vyprosiť" všetky slasti života – lásku, peniaze, pracovný úspech, ale aj zdravie či osvietenie.

 

AYUTTHAYA a LETNÝ PALÁC BANG PA-IN

K týmto krásnym miestam, ktoré sa nachádzajú neďaleko Bangkoku sa doslova „doplavíte“ po rieke Chao Phraya. Nachádzajú sa cca 70 km od Bangkoku. Ayutthaya je starobylé mesto a Bang Pa-In je starý letný palác dynastie Chakri ležiaci južne od Ayutthaye, v ktorého blízkosti sa nachádzajú aj stavba Thai Paviloin postavený v klasicistickom štýle či Pagoda vybudovaná v čínskom štýle prípadne budhistický chrám.  Ayutthaya je bývalé hlavné mesto Thajska a v súčasnosti je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Dnes sa tu nachádzajú ruiny chrámov či palácov.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Bangkoku:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent